Christien van Rijs

Alliantie coördinator

Het liefst houd ik mij bezig met complexe vraagstukken waarbij meerdere uiteenlopende perspectieven spelen. Ik krijg energie van het maken van verbinding en ben altijd nieuwsgierig naar de ander en naar andermans perspectief: waar komt dat vandaan; wat is iemands achtergrond? Ik ben benieuwd naar het verhaal erachter en vooral ook naar de weg voorwaarts in het aangaan van deze maatschappelijke (complexe) vraagstukken: hoe kunnen we dit samen oplossen? Zeker in de huidige maatschappij waar continu aandacht lijkt te zijn voor verschillen (die ons volgens mij alleen maar verder uit elkaar brengen) probeer ik juist op zoek te gaan en te focussen op de gemeenschappelijke deler: hoe kunnen we gezamenlijk toewerken naar het gemeenschappelijke doel waarbij er juist ook ruimte mag zijn voor de verschillen?

Dankzij mijn werkervaring in strategie consulting heb ik veel expertise in het formuleren van ambities en het vertalen daarvan in een concrete strategie met doelen. Ik geloof in de kracht van samenwerking en een netwerk om gezamenlijk vraagstukken het hoofd te bieden en een strategie te ontwikkelen die voor iedereen werkt.

Mensen omschrijven mij als enthousiast, mensgericht, proactief en analytisch sterk. Binnen teams ben ik degene die de mensen enthousiasmeert, neem ik initiatief, creëer overzicht en bewaak de voortgang. Ik heb een multidisciplinaire blik, ben vindingrijk in het adviseren over complexe vraagstukken, maar ook daadkrachtig in het realiseren van uitvoeringen en verbeteringen.

Bovenstaande is waar we bij de MA continu aan werken middels de allianties: hoe kunnen we in publiek-private samenwerkingen maatschappelijke vraagstukken aanpakken, vanuit een gezamenlijk doel? Als alliantie manager ben ik verantwoordelijk voor het realiseren van de doelen van o.a. de Onderwijs Alliantie en Alliantie Deltaplan Jeugd, waarbij we werken aan optimale ontwikkelkansen en onderwijs voor kinderen in kwetsbare buurten.